KYOCERA AVX KGM21BCG1H121KT
Part No.:
KGM21BCG1H121KT
Description:
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0805
Shipping
KGM21BCG1H121KT Information
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.94mm)