KYOCERA AVX KGM15AV51C104ZT
Part No.:
KGM15AV51C104ZT
Description:
CAP CER 0.1UF 16V Y5V 0603
Shipping
KGM15AV51C104ZT Information
Series:
KGM - Y5V
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)