KYOCERA AVX KGM15AR72A332KM
Part No.:
KGM15AR72A332KM
Description:
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Shipping
KGM15AR72A332KM Information
Series:
KGM - X7R
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)