KYOCERA AVX KGM15ACG2A390JT
Part No.:
KGM15ACG2A390JT
Description:
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603
Shipping
KGM15ACG2A390JT Information
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)