KYOCERA AVX KGM03AR50J224KH
Part No.:
KGM03AR50J224KH
Description:
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Shipping
KGM03AR50J224KH Information
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)