KYOCERA AVX KGM03ACG1E3R9BH
Part No.:
KGM03ACG1E3R9BH
Description:
CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0201
Shipping
KGM03ACG1E3R9BH Information
Series:
KGM - C0G
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)