KYOCERA AVX KGM02AR51C103MH
Part No.:
KGM02AR51C103MH
Description:
CAP CER 10000PF 16V X5R 01005
Shipping
KGM02AR51C103MH Information
Series:
KGM - X5R
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)