Taiyo Yuden JMK212ABJ106KG-T
Part No.:
JMK212ABJ106KG-T
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Shipping
JMK212ABJ106KG-T Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)