Taiyo Yuden JMK107C6475KA-T
Part No.:
JMK107C6475KA-T
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X6S 0603
Shipping
JMK107C6475KA-T Information
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Applications:
SMPS Filtering
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)