Taiyo Yuden JMK105BJ224KV-F
Part No.:
JMK105BJ224KV-F
Description:
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402
Shipping
JMK105BJ224KV-F Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)