Taiyo Yuden JMK105BJ105MP-F
Part No.:
JMK105BJ105MP-F
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Shipping
JMK105BJ105MP-F Information
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)