ISO508P-U.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | ISO508P-U |
| Manufacturer | Burr Brown |
| Series | - |
| Package/Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Packaging | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Technology | - |
| Type | - |
| Isolated Power | - |
| Number of Channels | 8 |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 8/0 |
| Channel Type | - |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | - |
| Data Rate | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | - |
| Pulse Width Distortion (Max) | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | - |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | - |
| Supplier Device Package | 24-SOP |
The following parts include "ISO508P-U" in Silicon Labs ISO508P-U.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.