Taiyo Yuden HMK107BJ473KA-T
Part No.:
HMK107BJ473KA-T
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X5R 0603
Shipping
HMK107BJ473KA-T Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)