Taiyo Yuden HMK107B7103MA-T
Part No.:
HMK107B7103MA-T
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Shipping
HMK107B7103MA-T Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)