Murata Electronics GRM31C5C1H753JA01L
Part No.:
GRM31C5C1H753JA01L
Description:
CAP CER 0.075UF 50V C0G/NP0 1206
Shipping
GRM31C5C1H753JA01L Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.075 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)