Murata Electronics GRM21BR71A335KA99L
Part No.:
GRM21BR71A335KA99L
Description:
CAP CER 3.3UF 10V X7R 0805
Shipping
GRM21BR71A335KA99L Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)