Murata Electronics GRM21BR71A106ME51L
Part No.:
GRM21BR71A106ME51L
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 0805
Shipping
GRM21BR71A106ME51L Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)