Murata Electronics GRM21BR60J106KE19K
Part No.:
GRM21BR60J106KE19K
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Shipping
GRM21BR60J106KE19K Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)