Murata Electronics GRM21B7U2A122JZ01L
Part No.:
GRM21B7U2A122JZ01L
Description:
CAP CER 1200PF 100V U2J 0805
Shipping
GRM21B7U2A122JZ01L Information
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)