Murata Electronics GRM188R71C474MA88D
Part No.:
GRM188R71C474MA88D
Description:
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603
Shipping
GRM188R71C474MA88D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)