Murata Electronics GRM188R60J334KA01D
Part No.:
GRM188R60J334KA01D
Description:
CAP CER 0.33UF 6.3V X5R 0603
Shipping
GRM188R60J334KA01D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)