Murata Electronics GRM188R60G106ME47J
Part No.:
GRM188R60G106ME47J
Description:
CAP CER 10UF 4V X5R 0603
Shipping
GRM188R60G106ME47J Information
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)