Murata Electronics GRM188C80G106ME47D
Part No.:
GRM188C80G106ME47D
Description:
CAP CER 10UF 4V X6S 0603
Shipping
GRM188C80G106ME47D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)