Murata Electronics GRM1885C1H6R2BA01D
Part No.:
GRM1885C1H6R2BA01D
Description:
CAP CER 6.2PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
GRM1885C1H6R2BA01D Information
Capacitance:
6.2 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)