Murata Electronics GRM1885C1H3R6BA01D
Part No.:
GRM1885C1H3R6BA01D
Description:
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 0603
Shipping
GRM1885C1H3R6BA01D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3.6 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)