Murata Electronics GRM15XR71C472KA86D
Part No.:
GRM15XR71C472KA86D
Description:
CAP CER 4700PF 16V X7R 0402
Shipping
GRM15XR71C472KA86D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.012" (0.30mm)