Murata Electronics GRM155R71H222MA01D
Part No.:
GRM155R71H222MA01D
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
Shipping
GRM155R71H222MA01D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)