Murata Electronics GRM155R61A823KA01D
Part No.:
GRM155R61A823KA01D
Description:
CAP CER 0.082UF 10V X5R 0402
Shipping
GRM155R61A823KA01D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)