Murata Electronics GRM155D80E475ME47D
Part No.:
GRM155D80E475ME47D
Description:
CAP CER 4.7UF 2.5V X6T 0402
Shipping
GRM155D80E475ME47D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5V
Temperature Coefficient:
X6T
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)