Murata Electronics GRM155C70J105KE11D
Part No.:
GRM155C70J105KE11D
Description:
CAP CER 1UF 6.3V X7S 0402
Shipping
GRM155C70J105KE11D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.024" (0.60mm)