Murata Electronics GRM1557U1A332JA01D
Part No.:
GRM1557U1A332JA01D
Description:
CAP CER 3300PF 10V U2J 0402
Shipping
GRM1557U1A332JA01D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)