Murata Electronics GRM1555C1H2R5BA01D
Part No.:
GRM1555C1H2R5BA01D
Description:
CAP CER 2.5PF 50V C0G/NP0 0402
Shipping
GRM1555C1H2R5BA01D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
2.5 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)