Murata Electronics GRM1555C1H160GA01D
Part No.:
GRM1555C1H160GA01D
Description:
CAP CER 16PF 50V C0G/NP0 0402
Shipping
GRM1555C1H160GA01D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
16 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)