Murata Electronics GRM033R71E221JA01D
Part No.:
GRM033R71E221JA01D
Description:
CAP CER 220PF 25V X7R 0201
Shipping
GRM033R71E221JA01D Information
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)