Murata Electronics GRM033C80G473KE01D
Part No.:
GRM033C80G473KE01D
Description:
CAP CER 0.047UF 4V X6S 0201
Shipping
GRM033C80G473KE01D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)