Murata Electronics GRM0337U1E101JD01D
Part No.:
GRM0337U1E101JD01D
Description:
CAP CER 100PF 25V U2J 0201
Shipping
GRM0337U1E101JD01D Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)