Murata Electronics GRM0335C2A4R7BA01D
Part No.:
GRM0335C2A4R7BA01D
Description:
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 0201
Shipping
GRM0335C2A4R7BA01D Information
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)