Murata Electronics GRM0335C1ER30WA01D
Part No.:
GRM0335C1ER30WA01D
Description:
CAP CER 0.3PF 25V C0G/NP0 0201
Shipping
GRM0335C1ER30WA01D Information
Product Status:
Active
Capacitance:
0.3 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)