Murata Electronics GRM022R60G224ME14L
Part No.:
GRM022R60G224ME14L
Description:
CAP CER 0.22UF 4V X5R 01005
Shipping
GRM022R60G224ME14L Information
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)