Murata Electronics GRM0225C1C390JD05D
Part No.:
GRM0225C1C390JD05D
Description:
CAP CER 39PF 16V C0G/NP0 01005
Shipping
GRM0225C1C390JD05D Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)