Murata Electronics GJM0335C1E5R7CB01D
Part No.:
GJM0335C1E5R7CB01D
Description:
CAP CER 5.7PF 25V C0G/NP0 0201
Shipping
GJM0335C1E5R7CB01D Information
Capacitance:
5.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)