Murata Electronics GJM0335C0J270JB01D
Part No.:
GJM0335C0J270JB01D
Description:
CAP CER 27PF 6.3V C0G/NP0 0201
Shipping
GJM0335C0J270JB01D Information
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)