Murata Electronics GCM1885G1H100JA16D
Part No.:
GCM1885G1H100JA16D
Description:
CAP CER 10PF 50V X8G 0603
Shipping
GCM1885G1H100JA16D Information
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)