Murata Electronics GCM155L81H102KA37D
Part No.:
GCM155L81H102KA37D
Description:
CAP CER 1000PF 50V X8L 0402
Shipping
GCM155L81H102KA37D Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)