Murata Electronics GCM1555G1H330JA16D
Part No.:
GCM1555G1H330JA16D
Description:
CAP CER 33PF 50V X8G 0402
Shipping
GCM1555G1H330JA16D Information
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)