Murata Electronics GCM1555C1H3R9CA16D
Part No.:
GCM1555C1H3R9CA16D
Description:
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0402
Shipping
GCM1555C1H3R9CA16D Information
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)