Renesas Electronics Corporation FXTC-HE73TC-54 MHZ
Part No.:
FXTC-HE73TC-54 MHZ
Description:
XTAL OSC TCXO 54.0000MHZ HCMOS
Shipping
FXTC-HE73TC-54 MHZ Information
Frequency:
54 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
55mA
Size / Dimension:
0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)