Renesas Electronics Corporation FXTC-HE73TC-150 MHZ
Part No.:
FXTC-HE73TC-150 MHZ
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 150.0000MHZ HCMOS
Shipping
FXTC-HE73TC-150 MHZ Information
Manufacturer:
Series:
FXTC-HE73
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
150 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±1ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
63mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)