Renesas Electronics Corporation FXTC-HE73PR-77.76 MHZ
Part No.:
FXTC-HE73PR-77.76 MHZ
Description:
XTAL OSC TCXO 77.7600MHZ HCMOS
Shipping
FXTC-HE73PR-77.76 MHZ Information
Frequency:
77.76 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
55mA
Size / Dimension:
0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)