Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | EVAL_UDXS1212A0X3-SRZ |
| Manufacturer | OmniOn Power™ |
| Series | MicroDLynx™ |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC Converter |
| Outputs and Type | 2 Non-Isolated Outputs |
| Voltage - Output | - |
| Current - Output | 0.51V ~ 5.5V |
| Voltage - Input | 12A, 12A |
| Regulator Topology | 4.5V ~ 14.4V |
| Frequency - Switching | - |
| Contents | 500kHz |
| Utilized IC / Part | Board(s) |
| Power - Output | UDXS1212 |
The following parts include "EVAL_UDXS1212A0X3-SRZ" in Silicon Labs EVAL_UDXS1212A0X3-SRZ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.